509 113 065 Pon- Ndz 6:00 - 22:00 [email protected]
Opieka trenera personalnego online

Opieka trenera personalnego online

Zapewne wielu z Was zastanawia się czy warto wybrać opcję zakupu planu treningowego lub planu dietetycznego online.

Osobiście jestem zdania, że najlepsze efekty przyniesie współpraca z trenerem personalnym, który ułoży dla Was dedykowaną dietę oraz plan treningowy i będzie z Wami trenował, dostosowywał intensywność treningów i obciążenia na bieżąco obserwując wasze postępy.

Jednak niektórzy mogą mieć mało czasu na tak regularne spotkania z trenerem, bądź po prostu nie są sobie w stanie pozwolić na zakup całego pakietu treningów personalnych. Problemem może też być lokalizacja – trener, z którym chcecie ćwiczyć może po prostu mieszkać i prowadzić działalność daleko od waszego miejsca zamieszkania.

W takiej sytuacji dobrym wyjściem będzie możliwość skorzystania z opieki trenera personalnego online. Sam właśnie wprowadziłem taką usługę na mojej stronie internetowej, starając się jednak, aby pakiety online możliwie jak najbardziej przypominały opiekę nad Klientem w wersji standardowej.

Jest mnóstwo stron, które oferują przygotowanie planów treningowych i dietetycznych online i na tym ich działalność i współpraca się kończy. Jakiekolwiek prośby odnośnie modyfikacji planów czy zgłaszanych zastrzeżeń niestety często pozostają bez odzewu. Przy takiej usłudze również często nie macie możliwości konsultacji z trenerem, nikt nie monitoruje waszych postępów.

Sprawdźmy zatem jakie elementy wpływają na skuteczność konsultacji treningowych i dietetycznych online:

Wywiad kluczowym elementem ustalenia planu treningowego

Kolejną ważną rzeczą jest jak najdokładniejszy wywiad z Klientem, przed przystąpieniem do konstruowania planu treningowego. Na większości stron z planami online znajdziecie kwestionariusz do wypełnienia, jednak często jest on dość ograniczony, nie ma czasami możliwości przesłania dodatkowych uwag czy komentarzy.

Aby jak najlepiej dostosować plany układane dla Was na odległość do każdego pakietu przygotowałem dość rozbudowany kwestionariusz do wypełnienia, z wieloma miejscami na własne uwagi oraz z miejscem na zamieszczenie wszelkich istotnych informacji, które powinienem znać układając dla Was plan. Ma to na celu możliwość jak najdokładniejszego poznania Was, waszych celów, uwarunkowań oraz ewentualnych ograniczeń, które koniecznie trzeba wziąć pod uwagę układając plan treningowy czy dietetyczny.

Dodatkowo w moich pakietach znajduje się opcja pogłębienia wywiadu z kwestionariusza za pomocą rozmowy telefonicznej. Zatem jeśli jakiekolwiek zamieszczone przez Was w kwestionariuszu odpowiedzi będą dla mnie nie do końca jasne, zatelefonuję do Was, aby doprecyzować te informacje.

Nie chcę, aby moja strona stała się kolejną fabryką schematycznych i opartych na kalce planów treningowych – stąd będę Was prosił o sporo szczegółowych informacji i przed ustaleniem planu będę się w wielu przypadkach z Wami kontaktował wcześniej.

Sekretem skutecznego planu czy to dietetycznego czy treningowego jest dobre poznanie podopiecznego, o czym często strony oferujące plany zapominają, a ważniejsza dla nich zdaje się być ilość niż jakość dostarczanych planów.

Omówienie planu z podopiecznym

To kolejny element, którego brakuje w usługach online związanych z planami dietetycznymi i treningowymi. Moim zdaniem to kolejny ważny element warunkujący skuteczność ustalonego planu. Wiele osób, które chcą skorzystać z takiej usługi nie ma zbyt dużej wiedzy na temat treningów czy diet, zatem takie omówienie i wytłumaczenie założeń i wszystkich elementów jest bardzo pomocne, a przy tym pozwala osobie konstruującej plan mieć pewność, że wszystkie elementy są jasne dla odbiorcy, a Klientowi daje poczucie bezpieczeństwa i przede wszystkim możliwość dopytania o wszelkie kwestie, które nie do końca są dla niego jasne.

Monitoring efektów treningowych lub efektów diety

Przy jednorazowej usłudze czy to rozpisania planu treningowego czy dietetycznego zawsze po miesiącu od przesłania planu kontaktuję się z Klientem i pytam o efekty oraz jak poszło wdrożenie planu. Jest to kolejny element, którego nie znajdziecie na stronach oferujących plany. Przygotowałem również pakiet 3-miesięcznej współpracy online, w którym co miesiąc Klient otrzymuje nowe plany, ma również możliwość częstszej konsultacji, a przygotowując plan na każdy kolejny miesiąc będę analizował efekty uzyskane do tej pory.

Czy zatem warto korzystać z planów treningowych i dietetycznych online?

Podsumowując, jeśli chcecie skorzystać z usługi planów treningowych czy dietetycznych online warto skorzystać z usług trenera personalnego, który taką ofertę posiada. Będzie to lepsze rozwiązanie niż korzystanie ze stron oferujących masowo takie plany. Warto również dobrać takiego trenera, który rzeczywiście oferuje możliwość konsultacji i kontaktu, tym sposobem nie zostaniecie pozostawieni sam na sam z arkuszem treningowym czy dietetycznym, z którym nie będziecie pewni do końca co dokładnie zrobić ;).

Zapraszam Was na moją  podstronę z konsultacjami online i do zapoznania się z moją ofertą. Jeśli macie natomiast dodatkowe pytania chętnie na nie odpowiem :).

Dodaj komentarz

Close Menu